Обратно към категорията

Рекорден брой участници в конкурса на Община Ямбол „Коледа“

Добавено на: 17.11.2023 12:12
   

С отличени рисунки вече се печатат коледни картички, които ще се разпространяват с благотворителна цел за попълването на фонда на кампанията „Подай ръка, спаси живот“

В навечерието на Рождественските празници 1002 деца подкрепиха със свои рисунки благотворителната кампания на Община Ямбол „Подай ръка – спаси живот“, като се включиха в тазгодишния конкурс „Коледа“. Радостното е, че с всяка изминала година броят на творбите се увеличава, което от една страна стимулира младите таланти, а от друга прави все повече семейства съпричастни към каузата да помогнем на тежко болни ямболски деца и младежи, коментираха от оценителната комисия. Като сравнение през 2021 г. броят на рисунките беше 600, през 2022 г. – 773, а сега са 1002.

В тазгодишния конкурс са наградени 115 от авторите, а рисунките им бяха отличени от комисия в състав: Петко Йорданов – художник и директор на Художествена галерия „Жорж Папазов“ – Ямбол; Петър Тепсизов – художник и уредник в Художествена галерия „Жорж Папазов“ – Ямбол; Диана Димитрова – директор на дирекция „Култура, спорт, младежки дейности, туризъм и връзки с обществеността“ в Община Ямбол; Елена Куманова – управител на Културно-информационен център „Безистен“ – Ямбол и Павлина Сърбова – художник и експерт в Културно-информационен център „Безистен“ – Ямбол.

Наградите ще бъдат връчени на 1 декември от 17:30 часа в Културно-информационен център „Безистен“ – Ямбол.

Коледните картички на кмета на Община Ямбол ще бъдат с рисунките на Генади Минчев (5 г., ДГ „Червената шапчица“), Мариана Стоянова (III кл., НУ „Проф. П. Нойков“) и Виктория Христова (VII кл., СУ „Св. Климент Охридски“), които бяха класирани на първо място в трите възрастови групи и съответно получават и награда от 100 лева.

Коледната картичка на председателя на Общински съвет-Ямбол ще е с рисунката на Велиян Иванов (IV кл., ОУ „Николай Петрини“), а на рекламните материали на фестивал „Ямболски коледарски буенек“ – 2023 ще бъде отпечатана творбата на Симона Михайлова (VII кл., СУ „Св. Климент Охридски“).

Картичките, които ще се разпространяват с благотворителна цел за набиране на средства във фонда на кампанията „Подай ръка, спаси живот“ тази година ще са с рисунките на Александра Йорданова (5 г., Школа „Блик“), Катерина Танева (6 г., ДГ „Свобода“), Доника Тодорова (I кл., НУ „Проф. П. Нойков“), Даная Найденова (II кл., НУ „Св. Св. Кирил и Методий“), Хрисия Саханджиева (II кл., НУ „Св. Св. Кирил и Методий“), Данаил Иванов (IV кл., ОУ „Николай Петрини“), Лилия Рибарова (V кл., ОУ „Любен Каравелов“), Радмила Мангелова (V кл., ОУ „Любен Каравелов“), Гергана Иванова (VI кл., ОУ „Йордан Йовков“) и Йоана Георгиева (VII кл., ОУ „Любен Каравелов“). Картичките ще струват 2 лв. и ще се продават в Културно-информационен център „Безистен“ – Ямбол и търговски обекти, които подкрепят кампанията.

С грамоти журито отличи още:

I Възрастова група (подготвителни групи)

1. Миа Георгиева – 5 г., ДГ „Слънце“

2. Хрисия Донева – 6 г., ДГ „Слънце“

3. Моника Вълева – 6 г., ДГ „Слънце“

4. Дария Илиева – 6 г., ДГ „Пламъче“

5. Силвия Димова – 6 г., ДГ „Пламъче“

6. Дана Ковачева – 6 г., ДГ „Пламъче“

7. Адриана Христова – 6 г., ДГ „Пламъче“

8. Анжелика Динева – 6 г., ДГ „Пролет“

9. Мирчо Йорданов – 6 г., ДГ „Пролет“

10. Митка Асенова – 6 г., ДГ „Пролет“

11. Илия Христов – 6 г., ДГ „Пролет“

12. Светозара Карапетрова – 5 г., ДГ „Свобода“

13. Александър Дечев – 6 г., ДГ Свобода“

14. Дария Илиева – 6 г., ДГ „Свобода“

15. Никола Колев – 6 г., ДГ „Свобода“

16. Михаела Колева – 6 г., ДГ „Свобода“

17. Пламена Иванова – 6 г., ДГ „Биляна“

18. Денислава Златева – 6 г., ДГ „Биляна“

19. Тея Михалева – 5 г., ДГ „Биляна“

20. Василена Димитрова – 6 г., ДГ „Биляна“

21. Петя Славова – 6 г., ДГ „Биляна“

22. Йоан Колев – 6 г., ДГ „Биляна“

23. Михаела Калчева – 5 г., ДГ „Червената шапчица“

24. Емилия Радичкова – 5 г., ДГ „Червената шапчица“

25. Ивон Петрова – 5 г., ДГ „Червената шапчица“

26. Виктор Халил – 5 г., ДГ „Червената шапчица“

27. Ема Василева – 5 г., ДГ „Червената шапчица“

28. Веселин Рибаров – 5 г., ДГ „Червената шапчица“

29. Константин Данев – 6 г., ДГ „Червената шапчица“

30. Александър Петров – 5 г., ДГ „Червената шапчица“

31. Мелани Русенова – 5 г., ДГ „Червената шапчица“

32. София Видева – 5 г., ДГ „Червената шапчица“

33. Росен Кабаков – 5 г., ДГ „Щастливо детство“

34. Катрин Нейкова – 6 г., ДГ „Щастливо детство“

35. Мартин Петков – 6 г., ДГ „Щастливо детство“

36. Виктория Тодорова – 6 г., ДГ „Щастливо детство“

37. Георги Георгиев – 5 г., ДГ „Валентина“

38. Никола Михайлов – 6 г., ДГ „Валентина“

39. Габриела Иванова – 6 г., ДГ „Валентина“

40. Иван Нойков – 6 г., ДГ „Валентина“

41. Тереза Райкова – 6 г., ДГ „Валентина“

42. Никол Николова – 5 г., ДГ „Радост

43. Тина Илчева – 5 г., ДГ „Радост“

44. Кристиян Иванов – 6 г., ДГ „Радост“

45. Симона Цвяткова – 6 г., ДГ „Радост“

46. Стефани Кръстева – 6 г., подготвителна група ОУ „Николай Петрини“

47. Даная Стоянова – 6 г., подготвителна група ОУ „Николай Петрини“

48. Андон Иванов – 6 г., подготвителна група ОУ „Йордан Йовков“

49. Йорданка Янкова - 6 г., подготвителна група ОУ „Йордан Йовков“

50. Асен Атанасов - 6 г., подготвителна група ОУ „Йордан Йовков“

51. Памела Атанасова – 6 г., подготвителна група ОбУ „Доктор Петър Берон“

52. Марийка Василева - 6 г., подготвителна група ОбУ „Доктор Петър Берон“

53. Йоана Тодорова – 5 г., НЧ „Зора - 1945“, ателие по рисуване

54. Крисия Стоянова – 6 г., ОДК – Ямбол

55. Ралица Славова – 6 г., Школа „Блик“

56. Ивайла Петкова – 6 г., Школа „Слънце“

II Възрастова група (от І до ІV клас)

1. София Стоянова - IV кл., НУ „Проф. П. Нойков“

2. Симона Чанкова - IV кл., НУ „Проф. П. Нойков“

3. Андреа Лазарова - IV кл., НУ „Проф. П. Нойков“

4. Константин Кънев - IV кл., Школа „Слънце“

5. Ангелина Илиева - IV кл., ОбУ „Д-р Петър Берон“

6. Виктория Георгиева – I кл., ОУ „П. Р. Славейков“

7. Моника Димитрова - I кл., ОУ „П. Р. Славейков“

8. Нарциса Русева – IV кл., ОУ „П. Р. Славейков“

9. София Тодорова – I кл., ОУ „Любен Каравелов“

10. Натали Дянкова - I кл., ОУ „Любен Каравелов“

11. Даниел Христов – IV кл., ОУ „Любен Каравелов“

12. Полина Динева - IV кл., ОУ „Любен Каравелов“

13. Златомир Зафиров - III кл., НУ „Св. Св. Кирил и Методий“

14. Анабел Николова - III кл., НУ „Св. Св. Кирил и Методий“

15. Деница Кунева - III кл., НУ „Св. Св. Кирил и Методий“

16. Димитър Маринов – I кл., ОУ „Николай Петрини“

17. Доротея Иванова - I кл., ОУ „Николай Петрини“

18. Гая Колев – II кл., ОУ „Николай Петрини“

19. Кристияна Иванова - II кл., ОУ „Николай Петрини“

20. Методи Вълков - IV кл., ОУ „Николай Петрини“

21. Стела Желева - IV кл., ОУ „Николай Петрини“

22. Христо Божидаров – III кл., ОУ „Христо Смирненски“

23. Мая Панайотова – I кл., ОДК – Ямбол

24. Евгения Динева – II кл., ОДК – Ямбол

III Възрастова група (от V до VІІІ клас)

1. Десислава Дечева –V кл., ОУ „Николай Петрини“

2. Пламена Райчева - VI кл., ОУ „Николай Петрини“

3. Кристиан Колев - VI кл., ОУ „Николай Петрини“

4. Сиана Николова - VI кл., ОУ „Николай Петрини“

5. Мартин Райчев - VI кл., ОУ „Николай Петрини“

6. Ралица Ковачева - VII кл., ОУ „Николай Петрини“

7. Рая Мандалиева – VI кл., СУ „Св. Климент Охридски“

8. Ванеса Георгиева - VI кл., СУ „Св. Климент Охридски“

9. Кристияна Колева - VII кл., СУ „Св. Климент Охридски“

10. Карина Довган - VIII кл., СУ „Св. Климент Охридски“

11. Красиана Джелебова – V кл., ОУ „П. Р. Славейков“

12. Мая Петкова – V кл., ОУ „Любен Каравелов“

13. Елена Вълкова - VI кл., ОУ „Любен Каравелов“

14. Михаела Георгиева - VI кл., ОУ „Любен Каравелов“

15. Осман Осман – VIII кл., ПГ по ПСТТ „Н. Й. Вапцаров“

16. Зорница Димитрова – VIII кл., ПГ по лека промишленост, екология и химически технологии

17. Валерия Димитрова – VIII кл., ГСАГД „Кольо Фичето“

18. Ани Ангелова – VIII кл., ПГ „Васил Левски“

19. Симона Атанасова - V кл., ПМГ „Атанас Радев“

20. Радина Бъчварова - VI кл., ПМГ „Атанас Радев“


Вижте още

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Реклама

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Видео

Стотици хиляди лева дължи санираща фирма за просрочие и липса на качество в Сливен
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!